عضویت    ورود
ورود به سایت
» اهداف و شرح وظایف

اهداف و شرح وظایف

اهداف و وظایف امور اجتماعی :

- بررسی و شناسایی خصوصیات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی استان و تلاش در جهت ارتقاء سطح شاخص های مذکور .

- تحقیق پیرامون مسائل ومشكلات و آسیب های اجتماعی و ارائه پیشنهادات و راهکارهای لازم به مراجع مسئول و ذی صلاح .

- بررسی مسائل اجتماعی وفرهنگی و منطقه و تعیین اولویت ها به منظور ارائه طرحهای کاربردی در شوراها و کارگروههای ذی ربط .

- پیگیری اجرای قوانین ،مصوبات دولت ، مصوبات شورای اجتماعی کشور و سایر دستورالعملهای ارسالی از سوی وزارت کشور در زمینه امور اجتماعی و فرهنگی استان .

- بررسی و اتخاذ تصمیمات کاربردی در خصوص راه های کنترل انحرافات و ناهنجاریهای اجتماعی از طریق کارگروه فرهنگی ، اجتماعی استان .

- انجام امور دبیرخانه ای کارگروه اجتماعی استان .

- بررسی رفتارهای اجتماعی و فرهنگی اقشار مختلف استان به منظور اتخاذ خط مشی و روش های کاربردی ارتقاء سطح فرهنگ در جامعه .

- مطالعه و بررسی وضعیت مسائل اجتماعی ، فرهنگی و بهداشتی در سطح استان برای تنظیم اولویتهای آموزشی استان به منظور ارتقاء سلامت بهداشتی ، روانی و اجتماعی مردم .

- نظارت و پیگیری وضعیت اماکن عمومی استان به منظور بهبود شرایط و رسیدگی به مشکلات .

- انجام اقدامات لازم برای افزایش مشارکت مردم روستا و شهر در فعالیتهای فرهنگی ، اجتماعی و عام المنفعه .

- انجام بررسی و مطالعه به منظور شناخت روشهای مشارکت مردم در امور اجتماعی و ارائه راهکارهای مناسب برای افزایش مشارکت مردمی در استان با همکاری متفکران ، صاحب نظران ، هنرمندان ، نخبگان و خبرگان علمی و فرهنگی استان .

- اجرای سیاست های اجتماعی دولت از طریق سازمانهای مردم نهاد .

- ساده سازی و تسهیل روند صدور پروانه فعالیت برای سازمانهای مردم نهاد و انجام بررسی های لازم در خصوص هویت هیأت مؤسس و دیگر ارکان سازمان در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه با همکاری واحد های استانی سازمانهای ذیربط و دریافت و تنظیم و تکمیل پرونده متقاضیان سازمانهای مردم نهاد جهت صدور پروانه تأسیس .

- برنامه ریزی بمنظور توانمند سازی سازمان های مردم نهاد استان مطابق با قوانین و مقررات از طریق فرمانداران با همکاری واحد های استانی سازمانهای ذیربط و تبیین نقش و جایگاه آنها در جامعه .

- نظارت مستمر برفعالیت سازمان های مردم نهاد مطابق با قوانین و مقررات از طریق فرمانداران با همكاری واحد های استانی سازمان های ذیربط و بررسی و رسیدگی به گزارشات و شکایات واصله مربوط به سازمان های مردم نهاد و اعلام آن به مراجع ذیربط .

- بررسی و مطالعه راهكارهای تشویق و ارتقاء كیفی سازمان های مردم نهاد از طریق بسترسازی اجتماعی و هدایت منابع مختلف تخصیصی دولت در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه.

- هماهنگی و همكاری با فرمانداری ها در راستای کلیه وظایف مربوطه به اهداف توسعه مشاركت های اجتماعی و تشكیل سازمان های مردم نهاد در سطح استان .

- فراهم آوردن زمینه ترویج نظم و انضباط و ارتقاء امنیت اجتماعی ، فرهنگ عفاف و حجاب و حفظ صیانت از ارزشهای اخلاقی ، ارتقاء فرهنگ قانونمداری و تلاش در جهت صیانت از حقوق شهروندی و رضایت عمومی و ارتقاء وحدت و همبستگی ملی و هویت ایرانی اسلامی ، با تأکید بر باورها و ارزشهای دینی ، قومی و محلی .

- تلاش برای ارتقاء نشاط اجتماعی و رضایت عمومی در استان .

- تلاش در جهت غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف بویژه جوانان و نوجوانان و نظارت بر اقدامات واحد های استانی دستگاههای متولی .

 


فهرست

آرشیو

<    «  فروردین 1402  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 11
بازدید دیروز: 4
بازدید ماه:57
بازدید سال:57
بازدید کل:1217214

ارتباط با مدیرکل

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نه من و نه گویندگان قبل از من کلمه ای پر محتوا همانند لا اله الا الله نگفته ایم.