عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » اولين جلسه كارگروه تخصصي سازمانهاي مردم نهاد با موضوع مديريت بحران


اولين جلسه كارگروه تخصصي سازمانهاي مردم نهاد با موضوع مديريت بحران

اولين جلسه كارگروه تخصصي سازمانهاي مردم نهاد با موضوع مديريت بحران

علي نذيري در اولين جلسه كارگروه تشكل‎هاي مردم‎نهاد مديريت بحران استان گلستان در محل اين اداره كل اظهار داشت: اين نقش‎آفريني نه تنها در عرصه پيشگيري بلكه در چرخه‎هاي مقابله و بازتواني مديريت بحران نيز تعيين كننده است.

وي خاطرنشان كرد: تشكل‎هاي غير دولتي در گلستان، تجربيات موفقي در حوزه‎هاي اجتماعي و فرهنگي دارند كه با توجه به اين كاركرد، به نظر مي‎رسد، با افزايش تعامل آنان با دولتي‎ها، بتوان در اين بخش گام‎هاي مثبت و بزرگي برداشت.

رئيس كارگروه تشكل‎هاي مردم نهاد مديريت بحران استان گلستان با اشاره به برگزاري اولين جلسه كارگروه تشكل‎هاي مردم‎نهاد مديريت بحران در استان اذعان داشت: از مدت‎ها قبل پيگير برگزاري اين كارگروه تخصصي بوده‎ايم، چرا كه اعتقاد داريم، نقش‎آفريني تشكل‎ها در اين عرصه، ضمن فعال‎سازي بيشتر آنان در حوزه‎هاي اجتماعي، مي‎تواند در اجراي موفق برنامه‎هاي كارگروه تاثيرگذار باشد.

تجربه تشكل‎هاي مردم نهاد گلستان در برنامه‎هاي آموزشي مديريت بحران

نذيري ادامه داد: برخي از تشكل‎هاي استان در سال‎هاي گذشته، نقش بسيار پررنگي در پروژه UN كه يك پروژه آموزش‎محور با تاكيد بر جوامع محلي و محلات بود، شركت داشته‎اند كه همين موضوع نشان مي‎دهد، آنان چندان با اين حوزه بيگانه نيستند.به گفته وي: طراحي و تداوم چنين برنامه‎هايي كه مردم را در فرآيند مديريت و مقابله با حوادث دخيل كند مي‎تواند از برنامه‎هاي اين كارگروه تخصصي باشد.

در ادامه اين جلسه شرح وظايف كارگروه تشكل‎هاي مردم‎نهاد توسط اعضاء مورد بحث و بررسي قرار گرفت و اعضاء نسبت به بندهاي اين آئين نامه مباحثي را طرح كردند.

كارگروه تشكل‎هاي مردم نهاد از جمله 14 كارگروه تخصصي مديريت بحران به شمار مي‎آيد كه اعضاي آن را علاوه بر برخي دستگاه‎هاي دولتي، تشكل‎هاي مردم نهاد نيز تشكيل مي‎دهد.براساس قانون، كارگروه تخصصي تشكل‎هاي مردم نهاد به عنوان يك ستاد بالقوه، آماده فعاليت در شرايط بروز بحران است و ساير تشكل‎هاي مردم‎نهاد در اين شرايط توسط اين كارگروه مديريت خواهند شد.از جمله وظايف تخصصي اين كارگروه، مي‎توان به فراخواني و شناسايي تمامي تشكل‎هاي مردم‎نهاد فعال در مديرت بحران و فراخواني تمامي نيروهاي داوطلب مردمي براي كمك به امر مقابله با بحران و ساماندهي آنان در رسته‎ها و رشته‎هاي مختلف به طور مداوم و به‎روز نگهداشتن اطلاعات آنان اشاره كرد.

برنامه‎ريزي براي توسعه سازمان‎هاي مردم‎نهاد از وظايف تخصصي كارگروه تشكل‎هاي مردم تهاد

همچنين اين كارگروه طبق قانون، وظيفه برنامه‎ريزي براي توسعه سازمان‎هاي مردم‎نهاد و ايجاد شبكه‎اي تشكل‎هاي مرتبط با حوزه مديريت بحران، تشكيل كميته تخصصي مشورتي از بين سازمان‎هاي مردم نهاد و تعيين وظايف و تقسيم كار بين آنها، اطلاع‎رساني به سازمان‎هاي مردم نهاد در خصوص وظايف و نقش‎هاي آنان در شرايط بحراني و ايجاد ساز‎و‎كارهاي لازم جهت هماهنگي بين دستگاه‎هاي اجرايي براي سازماندهي سازمان‎هاي مردم‎نهاد را نيز برعهده دارد.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : کارشناس1
  • بازدید : 1281
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 6

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

فهرست

آرشیو

<    «  فروردین 1400  »    >
شیدسچپج
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 65
بازدید دیروز: 838
بازدید ماه:2594
بازدید سال:2594
بازدید کل:1057671

ارتباط با مدیرکل

حدیث روز

امام رضا (ع) می فرماید : بخيل را آسايشى نيست و حسود را خوشى و لذتى نيست و زمامدار را وفايى نيست و دروغگو را مروت و مردانگى نيست.